ORGANİZASYON

ORGANİZASYON

HALİM SIRÇANCI
Genel Müdür   

Sayın Halim SIRÇANCI, 9 Nisan 1969’ da doğmuştur. Evlidir ve 3 çocuğu vardır. İstanbul’da ikamet etmektedir. İlköğretimini Niğde’de, ortaöğretimini İzmir’de, lisansını da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi / Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.
Halim Sırçancı 2016 yılından beri Fiber Denizciliğin Genel Müdürü pozisyonundadır. Demir-çelik, tekstil, bilgi teknolojileri ve otomotiv sanayi gibi bir çok endüstriyel alanda farklı pozisyonlarda kapsamlı yönetici tecrübelerine sahiptir.
Halim Beyin mesajı ‘’ Hayatım boyunca muazzam çabanın, fedakarlığın, sistemli yaklaşımın, birlik ve beraberliğin önemine inanmışımdır. Bununla beraber, bence; kişilerin potansiyellerinin gün yüzüne çıkmasına olanak sağlayan ve yeni fikirler / projeler üreterek uygulamaya geçirmelerine imkan veren iklim yönetimi, ortak kültür ve çalışma ortamı, başarıdaki faktörlerin en önemlileridir’’.

ERGÜN KAPTANOĞLU
Filo Müdürü

Kaptan Ergün KAPTANOĞLU, 5 Temmuz 1979’da doğmuştur. Denizci bir aile de yetişmiştir. Denizcilik, Kaptanoğlu için bir aile mesleğidir. Evlidir, bir kızı ve bir oğlu vardır. İstanbul’da ikamet etmektedir. Ortaöğretimini tamamladıktan sonra lisansını Deniz Ulaştırma bölümünde tamamlamıştır.
Uluslararası İlişkiler bölümü üzerine ikinci lisansını yapmıştır. Yüksek Lisansını da Uluslararası İşletme bölümünde yapmaktadır.
Kaptanoğlu kariyerine, H.İ Kaptanoğlu Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği şirketinde 15 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda çalışarak başlamıştır. 2012 yılında Hayat Holding Gemi İşletmeciliği kadrosuna katılmıştır.
2016’da ise Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketi’nin Filo Müdürü pozisyonuna atanmıştır.
Kaptanoğlu, kariyer hayatı boyunca yenilikçilik ve başarıya odaklanmıştır. Derin bilgilerini, bazı dergilerde ve konuşmacı olarak katıldığı konferanslarda paylaşmaktadır. Hafta sonlarını ailesiyle birlikte denize açılarak geçirmektedir.
 

MURAT SOLAK
Operasyon Müdürü

Sayın Murat SOLAK, 9 Haziran 1982’de, İstanbul’da doğmuştur. Evlidir ve 2 oğlu vardır. İstanbul’da ikamet etmektedir.
Solak, Lisans eğitimini 2006 yılında Kıbrıs-Girne Üniversitesi / Deniz Ulaştırma Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır ve denizcilik kariyerine stajyer olarak Türk Deniz Yolları’nda başlamıştır.
Stajyerlikten süvari beyliğe kadar giden yolda, rütbelerini ticari dökme yük gemilerinde tamamlamıştır.
Kaptanoğlu daha önce, Finner Gemi İşletmeciliği ve Offen şirketlerinde çalışmıştır. 2017 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketi’ne Operasyon Müdürü olarak katılmıştır. Solak, Fenerbahçe takımına olan tutkusuyla tanınır ve bilinir. 

AHMET KARAGÜZEL
Teknik Müdür

Sayın Ahmet KARAGÜZEL 9 Mart 1981, Trabzon doğumludur. Evli ve 1 erkek çocuk sahibi olup İstanbul’da ikamet etmektedir.
Lisansını, İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümünde 2005 yılında tamamlamıştır. 
Denizcilik kariyerine 2002 yılında Sarıoğlu Denizcilik Şirketinde Makine Stajyeri olarak başlamış olup başmühendisliğe kadar olan denizcilik kariyerine İnce Denizcilik ve Cornships denizcilik şirketlerinde çalışarak devam etmiştir. 
2012-2016 yılları arasında Man Diesel Turbo Primeserv Turkey şirketinde servis mühendisi olarak görev yapmıştır. Sayın Karagüzel’in Makine Kontrol Sistemleri, 2 Zamanlı Motorlar, 4 Zamanlı Motorlar, Pervane Sistemleri ve Jeneratörler alanlarında tecrübeleri bulunmaktadır.
2017 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketine Teknik Müdür olarak katılmıştır.

MUSTAFA AĞIR
Finans Müdürü

1981’de Kahramanmaraş’ta doğmuştur. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesinde İştirakler Mali İşler ve Mali Denetim Bölümü’nde göreve başlamıştır. 2009 yılında Finans ve Muhasebe alanında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2010 yılında İştirakler Mali İşler Şefi olmuştur. 2013-2017 yılları arası Kastamonu Entegre Ağaç San.ve Tic. A.Ş.’de İştirakler Mali İşler Müdürü olarak görev yapmıştır. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla Finans Müdürü olarak görev yapmaktadır.

SEYFETTİN UĞUZ
İştirakler Mali İşler Müdürü

1981’de Karaman’da doğmuştur. 2006’da Boğaziçi Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olmuştur. Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Tic. A.Ş. bünyesinde Finans Bölümü’nde göreve başlamıştır. 2008 yılında, Finans ve Muhasebe alanında Marmara Üniversitesi’nden diploma aldıktan sonra 2009-2012 yılları arasında kariyerine Kastamonu Bulgaria A.D. bünyesinde Mali Kontrolör olarak devam etmiştir. 2013 yılından beri Kastamonu Bulgaria Finans Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla İştirakler Mali İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

GÖKHAN AYDEMİR
Kıdemli Broker / Kiralama

Sayın Gökhan AYDEMİR, 7 Ekim 1985 Zonguldak doğumludur. Evlidir, 1 kızı vardır ve İstanbul’da ikamet etmektedir. Sayın Gökhan AYDEMİR, ortaöğretimini Zonguldak Anadolu Lisesinde bitirmiştir. Lisansını 2007 yılında İstanbul Üniversitesi / Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.
2007-2015 yılları arasında acentacılık, kiralama, gemi operasyonları ve brokerlik gibi çeşitli alanlarda çalışmıştır. 2016 yılında Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği şirketine Kıdemli Broker pozisyonunda katılmıştır.

BÜŞRA KASARCI
Personel Departmanı

Sayın Büşra KASARCI 16 Ağustos 1988, İstanbul’da doğmuştur. Ortaöğretimini İstanbul, lisansını ise Polonya / Varşova İngiliz Dili ve Edebiyatı - Filoloji bölümünde tamamlamıştır.
Denizcilik kariyerine 2017 yılında, Fiber Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği Şirketinde Personel Departmanı pozisyonunda başlamıştır. İstanbul’da ikamet etmektedir.

M. HAKAN TÜFEKÇİ
Hukuk Müşaviri ve Basın Sözcüsü

Sayın Hakan Tüfekçi 5 Mart 1979 yılında Rize’de doğmuştur. Evlidir ve İstanbul da ikamet etmektedir. Tüfekçi’nin uzmanlık alanları Deniz Hukuku, Denizcilik Sigorta Hukuku’dur ve Uluslararası Deniz ve Ticaret Hukuku olan Hukuk Ofisinin kurucu ortağıdır.
Lisansını Marmara Üniversitesi, Yüksek lisansını ise İngiltere / Wales Swansea Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İstanbul / Galatasaray Üniversitesi’nde doktorasına devam etmektedir. Nitelikli bir Türk Avukatı olan Hakan Tüfekçi’nin 14 yıllık tüm denizcilik sektöründe ve ilgili ticari konularda, armatörler, kiracılar, brokerlar, sigortacılar, tersaneler, yakıt şirketleri, bankalar vb. ile çalışmış olup zengin tecrübeye sahiptir. Tüfekçi, müdavim olarak uluslararası ticari mahkemelerde ve uluslararası deniz hukuku mahkemelerinde müvekkillerine hizmet etmektedir. Tüfekçi, Türk Hukuk dergilerinde ve İngiltere de birçok makale yayınlamıştır. 

©2022Profile TTR BİLİŞİM